AKREDYTACJA DLA DZDZ JAKO INSTYTUCJI WALIDUJĄCEJ

Dolnośląski Zakład Doskonalenia Zawodowego Oddział I we Wrocławiu uzyskał z dniem 1 lutego 2023 roku status Instytucji Walidującej w Systemie Certyfikacji Kwalifikacji KCA. Przyznana akredytacja potwierdza spełnienie określonych warunków koniecznych do samodzielnej organizacji procesu walidacji.

Ogólne założenia walidacji kwalifikacji w Systemie Certyfikacji Kwalifikacji KCA:

  • Podstawowym założeniem Systemu KCA jest to, że Walidacja poprzedza Certyfikowanie.
  • Walidacja realizowana przez Instytucję Walidującą w ramach Systemu KCA obejmuje identyfikację i dokumentację posiadanych efektów uczenia się kandydatów oraz ich weryfikację w odniesieniu do wymagań określonych dla danek kwalifikacji.
  • Walidacja w Systemie KCA jest prowadzona w sposób trafny. Oznacza to, że weryfikowane są te efekty uczenia się, które zostały określone dla danej kwalifikacji
  • Zgodnie z normami Systemu KCA walidacja jest przeprowadzana rzetelnie. Wynik weryfikacji jest niezależny od miejsca, czasu, metod oraz osób przeprowadzających Walidacje zgodnie z Systemem KCA.
  • Zgodnie z założeniami Systemu KCA, Walidację wieńczy podjęcie i wydanie decyzji, jakie efekty uczenia się można potwierdzić, jakie zaś nie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.