W dniu 11.01.2024 w siedzibie lidera projektu Uniwersytetu Dolnośląskiego Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu miała miejsce konferencja nt. „Dolnośląska Strategia Rozwoju Edukacji Zawodowej – podsumowanie projektu.”

Głównym celem projektu było wypracowanie założeń Dolnośląskiej Strategii Rozwoju Edukacji Zawodowej.

Założenia i wnioski do strategii opracowywał  Wojewódzki Zespół Koordynacji ( WZK ), w którym uczestniczyli również przedstawiciele Zarządu DZDZ we Wrocławiu.

W konferencji mieli swoje wystąpienia przedstawiciele min.: Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Instytutu Badań Edukacyjnych, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Podczas konferencji przedstawiono informacje m. in. na temat: Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, Sektorowych Rad ds. Kompetencji.